Коли на Рівненщині з’явиться якісна програма енергоефективності?

Вже не вперше цього року підіймається питання щодо програми енергоефективності в Рівненській області, проте це нічого не змінює. Програма мала бути розроблена в листопаді 2017 року, листопад закінчується, а програми як не було так і немає.
ГО «Екоклуб» як один із співвиконавців програми зібрав прес-конференцію, щоб вже вкотре про це поговорити і можливо знайти все ж таки відповідь на це та інші питання.Експерти Екоклубу наголосив на тому, що програма має бути прозора, мінімізувала ризики не ефективного використання коштів, і в перше чергу програма має звернути увагу не на технічних заходах а на організаційних, які будуть приносити нові інвестиції, які будуть створювати нові робочі місця.

Эпизод 01.00_02_02_10.неподвижное изображение003

Щороку на підвищення енергоефективності в Рівненській області виділяються десятки мільйонів гривень з обласного бюджету і не тільки. За інформацією наданою Управлінням Західного офісу Держаудит служби в Рівненській області, під час проведення державного фінансового аудиту, виконання бюджетних програм, Департаментом житлово- комунального господарства, енергетики та енергоефективності області, встановлено не ефективне використання коштів на загальну суму близько 4 млн гривень з яких 2,4 млн грн. в рамках обласного конкурсу енергоефективності. Ця сума встановлена за період перевірки програм енергоефективності та енергозбереження Рівненською обласною адміністрацією за період 2011-2016 років.
За словами начальника Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, Анатолія Карп’юка під час проведення аудиту, було виявлено, що контроль зі сторони департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності абсолютно відсутній.

Присутній у залі Валерій Гуз – заступник директора департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА мав на цю ситуацію свій погляд та думку. Він згоден що недоліки є але лише щодо програми у 2015 році.

Під кінець зустрічі експерт «Екоклубу» з енергоефективності  Дмитро Сакалюк наголосив на тому що, потрібно встановити чіткі терміни та відповідальних осіб за завершення розробки комплексної програми енергоефективності та нарешті її розробити і починати втілювати.

Поки коментарів нема

Залишіть коментар